+972-54-9781297
top of page

מהן התכונות המשותפות של הנשים המצליחות ביותר בעולם

עודכן: 25 באפר׳ 2021


שאלו (כמעט) כל אישה מה היא חושבת על הסטטוס הנשי בשוק העבודה, והיא תקטר. ובצדק. נכון לשנת 2018, המצב עדיין עגום.

נשים מתמודדות עם חוסר שוויון הזדמנויות בעבודה, שכר נמוך וגישה מוגבלת למשרות משמעותיות.

אולם ישנן נשים, שלא נותנות לשום דבר או אף אחד להפריע להן, מלהתנפל על אתגרים עסקיים בציפורניים שלופות. על אף מספרן המועט, ועל אף שנותרה עוד עבודה רבה לבצע בדרך לסגירת הפער, נשים אלו מסמנות בזהירות, את תחילתו של עידן חדש.

נכון, עליהן להוכיח עצמן יותר מאשר עמיתיהן הגברים, אולם נחישות ועבודה קשה הופכות אותן, לנשים המצליחות ביותר בעולם. מה הפך אותן לכאלה? החלטנו לחקור.

סקרנו את רשימות היזמיות המצליחות, העשירות והידועות ביותר בעולם, וגילינו תמהיל מעניין של נשים מצליחות ומעוררות השראה, החולקות תכונות משותפות.

הרי העיקריות שבהן.

  1. מודעות ופתיחות מחשבתית אינדרה נויי, המנכ"לית של חברת המשקאות השנייה בגודלה בארה"ב, פפסיקו, אומרת: "אם לא היו לי מנטורים, לא הייתי כאן היום."בניגוד למה שחושבים, הנשים המצליחות ביותר בעולם אינן חוששות להביט פנימה: לחדד חוזקות ולעבוד על המקומות הדורשים שיפור.פתיחות אמיצה זו מסייעת להן ללמוד בכל יום דבר מה חדש, להמיר מגבלות לעוצמות ולהיות חזקות מאד, גם אל מול הערות שליליות ותנאים מאתגרים.2. נכונות לקחת סיכון 3. היכולת לומר לא

"תמיד עשיתי דבר מה אליו לא הייתי מוכנה לגמרי. אני חושבת שזו הדרך לגדול". כך אומרת מריסה מאייר, אחת הנשים החזקות של עולם ההייטק, בעלת משרות ניהול בכירות בגוגל וביאהו!.

לנשים המצליחות בעולם יכולת לקחת סיכון, בביטחון מלא.

הן עושות את זה, משום שהן מגדירות לעצמן מטרות, מבינות מדוע הן עושות את מה שהן עושות, ויש להן מושג ברור לגבי הדברים שברצונן להשיג. בדרך לשם, גם המכשולים הגדולים ביותר נראים כבעלי פתרון וכהזדמנויות לפיתוח וצמיחה.

3. חשיבה מחוץ לקופסא

ג'יי. קיי. רולינג, אחת מהסופרות והתסריטאיות העשירות ביותר בעולם, חושבת ש "לעצור אנשים מלחלום הינו דבר הרסני ביותר".

ליזמיות ולמנהלות המצליחות בעולם, חשיבה יצירתית פורצת גבולות. הן מפעילות דמיון וגישה חדשנית, מגיעות עם "עיניים חדשות" ואינן חוששות מביקורת. גישה זו מסייעת להן להתגבר על מחסומים ובלמים, להמיר בעיה לפתרון ולפתח רעיונות ומוצרים חדשים.

4. אמונה ונחישות

אופרה ווינפרי, האפרו-אמריקאית העשירה ביותר במאה ה-20, אינה נותנת לילדות קשה לעצור אותה, ומייעצת לכל אחת "לצעוד הרחק מההיסטוריה העוצרת אותך, ולצעוד קדימה אל הסיפור שתרצי לברוא".

כמוה, נשים רבות נוספות הפכו למנהיגות, עם נתוני פתיחה נמוכים ביותר: ג'יי. קיי. רולינג, מיליארדרית ומחברת "הארי פוטר", החלה דרכה כאם חד הורית קשת יום ואילו מריה קארי, אחת הזמרות המצליחות ביותר בעולם כבר שנים רבות, גדלה באחת השכונות העניות בלונג איילנד.

בדרך הן חוו מכשולים וקשיים רבים וגדולים, שהיו מייאשים כל אדם אחר, אולם בזכות אמונה בעצמן ובדרכן והודות לנחישות, התמדה ורצון ברזל, התקדמו לראש רשימת האנשים החזקים בעולם בתחומן.

בכך, הפכו למודלים לחיקוי עבור נשים וגברים כאחד.

אריאנה הפינגטון, אחת הנשים המשפיעות ביותר בתעשיית התקשורת ומבעלי הפינגטון פוסט,נתקלה במספר בלתי יאמן של דחיות, התנגדויות וחסמים בדרך לפסגה.

לדעתה, "כישלון אינו ההפך של הצלחה, הוא חלק ממנה".

נשים משפיעניות אינן נותנות לתשובות שליליות לעצור אותן ומנגד, אינן חוששות לומר "לא".

הן מנהיגות היודעות לאזן בין אסרטיביות לאגרסיביות ועל כן הופכות לדמויות נערצות, אשר מצליחות לגייס את הסובבים אותן לטובתן.

חושבת שיש בך את מה שצריך כדי להצליח? בואי להשפיע על אחרות הצטרפי לצוות המובחרות של PANTHERA>>

——————————————————————————————————————-

PANTHERA הינו מתחם עסקים נשי המיועד לנשות עסקים מקצועניות, המשלב בין מרחב עבודה, סדנאות מקצועיות, נטוורקינג ובילוי המבקש לנפץ את תקרת הזכוכית ולאפשר לנשים להשיג את מה שנועדו לו – דברים גדולים.

המתחם פותח שעריו לנשים בעלות עסקים, מנהלות בכירות וכל אישה המבקשת לעבוד ולצמוח בקהילה מובחרת. המתחם מספק כלי ניהול ושיווק, הדרכות, סדנאות וייעוץ אישי לצמיחה אישית ועסקית.

בשעות הערב חלל העבודה הייחודי הופך למועדון בילוי סגור ואקסקלוסיבי, המציע תוכן חווייתי ובעל ערך לחברותיו.

יפתח בסוף 2018

נשים המעוניינות להצטרף, יכולות להגיש את מועמדותן. ההרשמה בעיצומה. מספר המקומות מוגבל.

1,008 צפיות0 תגובות
bottom of page