+972-54-9781297
top of page

מדוע חברות גדולות פונות יותר ויותר לחללי עבודה שיתופיים

עודכן: 16 בדצמ׳ 2019

האם בעוד עשור נגלה כי חברות רבות מוותרות על ההתחייבות השנתית ובמקום לשכור או לקנות משרדים גדולים הן עוברות לעבודה בחללי עבודה שיתופים? רבים חושבים שכן. בעשור האחרון חללים אלה הפכו למקום העבודה הקבוע לא רק של "נוודים דיגיטליים", גרפיקאים, מקדמי אתרים ואנשי שיווק אלא גם למשרד הקבוע של חברות הייטק, סוכנויות שונות ומגוון חברות המעסיקות אנשי מכירות ושיווק אינן זקוקות למשרד משלהן.

מדוע מעסיקים רבים מעדיפים להעביר את פעילות המשרד לחללים אלה?

תחזוקת משרד אינה זולה. לצד השכירות הקבועה או המשכנתא החברה נדרשת לשלם חשבונות חשמל גבוהים, אינטרנט, לספק מכונות שתייה חמה, שירותי מיכון כמו מדפסת ופקס (כן, יש חברות שעדיין משתמשות במכשיר הארכאי הזה). חלל עבודה שיתופי מציע את כל אלה כחלק ממחיר המנוי החודשי לצד אבטחה, פעילות סביב השעון, ריהוט איכותי, מפגשי נטוורקינג ולפעמים גם מכוני כושר לרווחת העובדים במתחם. שירותים אלה יכולים להגיע לאלפי שקלים בשנה עבור משרדים גדולים וכעת רבים מהם מעדיפים לוותר על המשרד הקבוע ו"לעבור דירה".

חברה אחת – מאות סניפים

חללי עבודה מאפשרים לחברות רבות לגייס עובדים מכל רחבי הגלובוס ולהעניק להם משרד אישי מפנק ביפן, ארה"ב, ישראל או מדינות אירופה. כך, ניתן ליהנות מגמישות מלאה ולהעסיק את כמות העובדים הרצויה כאשר כל עובד מייצג את המשרד ממש כאילו ישב במתחם המפואר ברמת החייל או הרצליה פיתוח. העובדים נהנים מתנאי עבודה מפנקים, קרבה לבית בהתאם לצורך שלהם וכל זאת בעלות נמוכה בהרבה מפתיחה של עשרה סניפים נוספים בחו"ל. לא כדי חברות גדולות רבות מגלות את היתרונות הללו ומצטרפות לחברות הקטנות והבינוניות בחללי העבודה ברחבי העולם.

אם כך, מדוע לא להעסיק את העובדים מהבית?

בעבר, חברות שהעסיקו עובדים רבים מסביב לגלובוס היו מאפשרות להן לעבוד מהבית. אך, עם השנים התברר המחיר ששילמו העובדים שאינם קמים בתשע בבוקר לעבודה ומבלים בפקקים. עבודה בסיסה בודדת, ליד הכלב, הילדים ומכונת הכביסה גורמת ללא מעט הסחות דעת מיותרות. בנוסף, רבים החלו לחוש בדידות ועזבו את מקומות העבודה על מנת להשתלב בארגון בו יוכלו לפתח קשרים חברתיים ומדי פעם לעצור ולפנות למכונת הקפה להפסקה קצרה. חללי עבודה משותפים מצליחים לדמות את התחושה של עובדים בתוך משרדים מפוארים בניגוד לסביבה הביתית.



מפתחים יצירתיות בסביבה אינטר-דיציפלינרית

כאשר מספר יזמים נפגשים יחדיו קסמים מתרחשים. מתחמי העבודה המשותפים יכולים לעודד את היצירתיות של העובדים הנפרדים מהחלוקה למתחמי עבודה בהתאם לתפקידם בחברה ואנשי גרפיקה ימצאו עצמם בתוך חדר עם מפתחי התוכנה ואנשי השיווק. מלבד זאת בתוך מתחמי העבודה הללו הם יכולים גם לפגוש עובדים מארגונים אחרים ולפתח רעיונות משותפים.

האם זה סופם של המשרדים כפי שהכרנו אותם?

יתכן ובקרוב מאד נגלה כי קיים ביקוש נמוך בהרבה למתחמי משרדים להשכרה בפורמט הקלאסי, ויותר ביקוש למשרדים להשכרה כחלק מקו אופ. עדיין, חלק מהחברות יחזיקו מבנה משרדים אחד כסניף ראשי, לא בזכות היתרונות שלו מול חללי העבודה אלא יותר על מנת לשמור על מיתוגם כארגון גדול. בכל זאת, מייקרוסופט, אפל או חברות הסלולר עשויות לפגוע בתדמיתן לו יוותרו על המשרדי הזכוכית הנושאים את לוגו החברה.

לסיכום, כיום חברות רבות פונות לחללי עבודה משותפים כתחליף או הרחבה של המבנה הקיים. מתחמים אלה מאפשרים לעובדים ליהנות מריהוט משרדי נוח, שעות עבודה סביב השעון, מתחם הפסקה וקפיטריה לצד עמיתים לעבודה המונעים תחושת בדידות. כל זאת, בעליות נמוכות בהרבה מהשכרה של משרד לרבות כל השירותים הנלווים. להרשמה או הזמנת סיור חינם בפנתרה: 03-375-3000



86 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page